В цьому майстер-класі ми зробимо щось незвичайне. А саме, березу з бісеру. Як відомо, береза є символічним деревом і символізує перехід весни до літа. Тому зараз пропоную вам зайнятися виготовленням такої незвичайної композиції.
Для створення берези з бісеру візьмемо такі матеріали:
1. Зелений бісер для листя. Його нам знадобиться кілька різних відтінків (4-5) для того, щоб оживити нашу березу.
2. Тонка дріт товщиною 0,3 мм, 1мм і 3мм.
3. Нитки для обмотки якого кольору.
4. Алебастр, клей ПВА, акрилові фарби і пензлики.
Створення листя берези з бісеру
1. На дріт 0,3 мм надягаємо 7 бісеринок зеленого кольору і закручуємо в петлю. Вона буде центральною петелькою. Використовуйте різні відтінки бісеру, не зупиняйтеся на одному. Перемішайте їх відразу і плетіть в такому порядку, якому вийде.
2. На відстані близько 1 см від нашої центральної петельки створюємо ще одну таку петельку на одному кінці дроту. Таку ж петельку з іншого кінця дроту.
3. Створюємо ще 6 таких петельок. Дріт згинаємо, залишаючи центральну петельку вгорі. І перекручуємо обидва кінці дроту між собою. У нас вийшла гілочка. Нам потрібно зробити 15 таких гілочок з 9-ю петельками для верхівки і 57 гілочок з 11-ю петельками для інших гілок.
формуємо листя
1. Коли гілочки готові, починаємо пов'язувати їх між собою. Гілочки, де за 9 петель, скручуємо між собою по три штуки. Те ж робимо і з гілочками по 11 петель. Отримуємо 5 гілок для верхівки і 19 гілок на листя.
2. До 19-ти гілками прімативаем нитками дріт 1мм до кожної.
3. На одну верхівку робимо три гілочки, на іншу дві, так як ми будемо створювати два ствола. Також обмотуємо нитками. До верхівці прімативаем товстий дріт 3мм.
4. Далі починаємо примотували по одній гілці до товстої дроті. На основний стовбур потрібно: верхівка - 3 шт, гілки - 12 шт .. На бічній стовбур - 2 шт. на верхівку і 7 шт. гілок.
5. Об'єднуємо обидва стволи, намагаючись зробити основний ствол трохи вище. Ствол потовщує будівельним скотчем і загинаємо кінці товстого дроту. Отримуємо майже готову березу з бісеру.
Освіта формочки берези з бісеру
1. Як формочки ви можете використовувати ємність будь кола, як вам більше подобається.
2. У формочку кладемо пакетик для того, щоб алебастр не приставав, і встановлюємо берізку. Бажано її чимось підперти, щоб вона була більш стійкою.
3. Алебастр розбавляємо водою і клеєм ПВА, в пропорції 2 ст.л. алебастру, 1 ст. л. ПВА і вода, і заливаємо в формочку. Залишаємо висохнути на 10-12 годин.
Ствол і гілочки берези з бісеру
Виготовлення берези з бісеру практично завершено. Тепер нам потрібно додати їй трохи колориту. Тому займемося фарбуванням.
1. При фарбуванні стовбура гілки найкраще попередньо обмотати фольгою або поліетиленом, щоб не забруднити.
2. Починаємо фарбування ствола сумішшю ПВА і алебастру. Те ж робимо з гілками, але для них краще підготувати більш рідкісну суміш, у той час як для стовбура більше підійдемо суміш гущі. Обмазуємо м'яким пензликом. Залишаємо на 10-12 годин, щоб затверділо.
3. Починаємо фарбування. Ствол покриваємо два рази білою фарбою. Підставку фарбуємо сумішшю ПВА з фарбою, кольору за вашим вибором, це може бути, як і коричневий, так і зелений кольори різних відтінків.
4. Біла фарба висохла, на неї наносимо чорну фарбу м'яким пензликом на гілки, а жорстким пензликом на ствол.
5. Коли все висохне, фольгу з гілочок знімаємо і розправляємо їх, надаючи березі з бісеру природність.
Береза з бісеру готова. Це було не так вже й складно, чи не так? А яка вийшла краса в результаті!
Дякуємо Ольгу Федоренко за такий чудовий Майстер-клас берізки з бісеру своїми руками